Yeni Video Fikirlerini Nasıl Buluyorum?

0

Yeni bir bakış açısı, yeni bir konu bulmak gerçekten şu dönemlerde çok zor. Çünkü üretken insan sayısı çok artmaya başladı. Ama şöyle bir durumda var. Genelde Youtube’da eğlence içerikleri çok öne çıkar ve bunlar bir furya şeklinde bir zincir oluşturur. Yani bir konu popüler olduğunda tüm eğlence bazlı kanallar aynı videoları çekmeye başlar.

Bu içerikler bazen insanın can sıkıntısını alabilir. Ona kötü buna gereksiz demeyeceğim. Çünkü insanların renkleri ve zevkleri farklıdır. Kimsenin ne zevkine ne rengine karışırım. Sadece kendi çapımda ortaya tavsiyeler vermekle yetinirim. İşine yarayan alıp kullanabilir, bedava ne olsa 🙂 Bir de yeni fikirler üretmen için çok izlemeniz gerekiyor. Benim özellikle gezilerde ve son dönemde yaptığım videolarda kullandığım çekim açılarının çoğunu çocukluğumda izlediğim yüzlerce filime borçluyum. 15 yaşlarından itibaren piyasaya hangi film çıkarsa çıksın izlerdim. Konusu kötüymüş, çekim açıları olmamış, amatörceymiş hiç takmadan sonuna kadar izlerdim. Şu an da o kadar vaktim bol olmasa da yine enteresan çekimlere sahip, bana yeni bakış açıları katacak çok video izliyorum. Bunların çoğu Youtube’dan oluyor. Gerçekten Youtube sadece eğlence videoları ile değil, birçok eğitim videosu da içinde barındırıyor. Sadece biraz araştırmanız gerekiyor.

Bunun dışında önerebileceğim diğer bir içerik üretim merkezi ise Vimeo. Vimeo hakiki kaliteli içerik üreticilerin bulunduğu yer diyebilirim. Her zaman olmasa da çoğunlukla kaliteli içerikle karşılaşırsınız. Aslında Vimeo’da bu tarz eğlence videolarını yayınlıyım ve bunlardan bir şey bekleyeyim gibi bir amaç bulunmuyor. Genelde oraya video yükleyen kişiler yaptıklarının sadece sanatsal açıdan beğenilmesi yönünden bu tarz platformda bulunuyor.

Video fikirlerini daha çok çalışarak daha çok deneyerek bulabilirsiniz. İlk zamanlar kopyalamanız normaldir ama bir yerden sonra kendinize özgü içerik çıkartarak kendi farkınızı ortaya koymanız gerekiyor yoksa herkes gibi herkes olursunuz. Yani Burak değil, onlar, bunlar, şunlar olursunuz. Ne zaman genellemeden çıkıp isminiz ile öne çıkarsanız o vakit farkınızı oluşturmuşsunuz demektir.

İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here