Udemy İçin Eğitim Seti Nasıl Hazırlanır?

3
14

Sizde Udemy’de uzmanlaştığınız konularda eğitim setleri hazırlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Ben ilk eğitim setimi ( Photoshop Eğitim Seti ) 2018’in ilk günlerine yaklaşırken yayınlamış bulunuyorum. Bu yazımızda ben Udemy’e eğitim seti hazırlarken hangi adımları izledim. Niçin böyle bir karar verdim bunlardan bahsetmeye çalışacağım.

 

Udemy’de yer alan Burak Bayram tarafından hazırlanmış A’dan Z’ye Photoshop Eğitim Seti sayfası.

 

İlk olarak Ağustos ayı civarında Udemy’de çalışan bir arkadaşımız bana mail attı. Sizde eğitim seti hazırlamak ister misiniz? Bir Skype görüşmesi yapalım mı diye. Bende neden olmasın dedim? Aklınıza seni nereden buldular gibi bir soru gelirse Youtube’da zaten hazırladığım hali hazırda Photoshop eğitim setini görüp Youtube’da hakkımda sayfasında bulunan mail adresimden bana mail atmışlar. Bende bu maile olumlu dönüş yapınca gelişmeler burada başladı. İlk olarak bir Skype görüşmesi yaptık ardından kursa başlamadan önce bazı kursla ilgili bilgileri doldurup öyle ilerlemeye başladık. Bunlar nelerdi diye sorabilirsiniz, ilk olarak Udemy’i için şu adımları uyguladık. Sonrasında Hedef öğrenci profilini görmek için bir döküman daha doldurdum. Ben bu dersi kime hazırlıyorum, neden hazırlıyorum gibisinden. Bu dökümanları doldurma sebebiniz, zaten kursu hazırlarken bu kısımlar Udemy’nin de sitesinde karşınıza çıkacağından ve kursunuzla ilgili kafanızda ilk tohumları yeşertmeniz için dolduruyorsunuz. Ve ardından Kurs taslağını oluşturmaya başlıyorsunuz.

Tüm bunlardan sonra videolarınızı çekmeye başlayabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Videoların çekimi sırasında Udemy’de aktif olan hesabınızdan Eğitmen sayfasına girip eğitmen olabilirsiniz.

 

Udemy’de kurs sayfası oluşturup canlıya aldığınızda kurs sayfasının görüntüsü.

 

Diyelim ki videolarınızın çekimini bitirdiniz ve artık kurs sayfanızı doldurmaya geldi. İlk olarak Kurs Hedefleri sayfasını yani kursla ilgilenecek olan kişiler için ne gibi yeterlilikler gerekli bunları dolduruyorsunuz. Sonrasında kurs programı var. Burada da çektiğiniz videoları, dökümasyonları, belgeleri paylaşacağınız ve bölümlerinizi oluşturacağınız yer oluyor. Ardından kursun açılış sayfası geliyor bu kısımda da kur başlığı, kurs içeriği, dil vb. bölümleri doldurduğunuz ve ilk kanal girildiğinde kursunuzu izlemek isteyen kişi için ön arayüz yer alıyor olacak. Bu ksıımdan sonra altyazılar kısmı geliyor. Bu ksıım size kalmış bir durum isterseniz alt yazı ekleyebilir isterseniz boş geçebilirsiniz. Arada fiyatlar ve kuponlar kısmı yer alıyor. Burada kursunuzun fiyatını seçiyorsunuz. Ayrıca kendinize özel kuponda oluşturabilirsiniz. Bu kuponlar en alt sınırı 25 tl olmak zorunda bu da aklınızda bulunsun.

Udemy’de videolarınızı hazırladıktan sonra içerik ekleme bölümü.

 

Size Udemy’i açısından verebileceğim en iyi tavsiyeler;

 1. İlk olmaya bakın. Eğer ilk olamıyorsanız en iyisini hazırlamaya çalışın.
 2. Kampanyalar ve tanıtımlarla kursunuzu destekleyin.
 3. Kursunuzla ilgili mecralarda reklamlar vermeye çalışın.
 4. İlk kursunuzu oluşturduğunuzda ücretleri çok altlarda tutun ki belli bir kitleniz oluşsun ve sonrasında gelecek insanlar için güven oluştursun.
 5. Son olarak okumaya, öğrenmeye ve öğretmeye devam edin.

Udemy’e kurs hazırlamak size ne kazandırabilir?

 1. Bir sorumluluğunuz olur.
 2. Öz geçmişiniz için bir ek olur.
 3. Yeni insanlarla tanışmak için size fırsatlar oluşturabilir.
 4. Yapabileceğiniz bir işiniz olur.
 5. Dersi belirli bir sürede yayına almaya çalışırsanız, zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanmayı öğrenebilirsiniz.
 6. Dersinizi hazırlarken, belirli bir topluma anlatım yapacağınız için kendinizi anlatım yapacağınız alanda daha fazla geliştirmeniz gerekecek.

Güzel günler sizi bekliyor çalışmaya devam edin. 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here