tubi aslında gezmeyi seven bir gencin hikayelerinin bütünüdür. İster yurt dışı olsun ister yurt içi olsun yeni yerleri, yeni yüzleri, yeni bakış açılarını tanımak için yollara düşmüş bir genç kardeşiniz. Niye gezmek derseniz size kısa bir hikaye anlatıyım. İsviçre’den Hollanda’ya trenle geçtiğimiz bir zaman diliminde arkamda oturan yaşlı çift benim Türkçe konuştuğumu duyunca arkadan “Sen Türk müsün?” diye sorunca biraz şaşırmadım değil. Aslında konuşunca Türkçe’yi nasıl anladıklarını, Bodrum’da tatil yaptıklarını, öğrendikleri Türkçe kelimelerini tek tek duyma imkanı buldum. Asıl olayda bu değil mi zaten yeni kalplerle tanışıp, hayatınızda küçük izler bırakacak anılar oluşturmaları. Merhaba ben Burak Bayram. Bilinmeyenlere atılan ilk adım belki bira heyecan yapabilir ama zamanla alışacaksınız bunu unutmayın! Hiçbir zaman endişeye kapılmadan koşmaya devam.

Peki tubi for you ne manaya geliyor derseniz. Direk Türkçe karşılığı “senin için tubi” demek oluyor ama ilk çıkışında ben sadece tubi’yi kullanmak istesem de salt tubi ismi kullanıldığı için bende ilk anda aklıma gelen tubi for you ismini kullanmaya başladım. Süper ötesi bir hikayesi yok anlayacağınız. Sadece linke isim vermek için bir isme ihtiyacım vardı ve bende bunu kullandım. tubi’yi açıçak olursam, tubi TwoB’den geliyor; bu da 2B manasına geliyor; aslında bu da benim adımla soyadımın baş harflerimi oluşturuyor. Burak Bayram.

Önceki İçerik27’den önce 27
Sonraki İçerikÇizen Burak
İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here