Trabzon Gezimiz

0
3

Bu yazıyı da hem biz neler yaptık hem siz Trabzon’a giderseniz neler yapabileceğinizi anlatacağım. İlk olarak Trabzon’a biz 2017 Aralık ayında gitmiştik. Arkadaşım Enes Beşinci ile birlikte. Gidiş dönüşü Türk Hava Yolları’ndan almıştık. Baya rahat bir ulaşım imkanı hava limanının olması. Bu arada hava limanı merkeze çok uzak değil. Ama tabii ki taksiye bindiğiniz takdirde fiyat yine yüksek tutacaktır. Gün içinde merkeze giden servisler var onlara binebilirsiniz. Bizim kaldığımız otel spesifik bir yerde olduğu ve gecenin 1’inde Trabzon’a indiğimiz için biz taksiyi tercih ettik.

Kaldığımız otel kişi başı gecelik fiyatını net hatırlamıyorum ama çok yüksek mevlalar değil diye hatırlıyorum. Biz 3 yıldızlı ve kahvaltı dahil bir otelde kalmıştık. Gecelik kişi başı fiyat 45 TL olabilir. Havalimanından otele geçtikten sonra direk kendimizi dışarı attık. Gece gece Trabzon sokaklarını keşfetmek için. Sonraki 2 günümüzde Trabzon sokaklarını turlayıp müzelerini gezdik. Bu kısımları hızlı geçiyorum çünkü sizde gidip gezin bu kısımları anlatmaya gerek yok. Ama müzelerin konularından bahsedecek olursam biri Trabzon’un geçmişinden bugüne diyebileceğimiz bir müze idi. Diğeri Osmanlı padişahları ile ilgili bir müze idi. Bir’de Atatürk’ün Trabzon’da kaldığı ev idi sanırsam. Net hatırlayamamın sebebi 1,5 sene önceki gezimizi anlatmaya çalışıyorum beni bağışlayın. En son olarak bir tur şirketi ile birlikte karlı bir zamanda Ayder Yaylasına çıkmış bulunduk Ve kimsecikler yoktu. Yok böyle bir güzellik anlayacağınız.

Bu kısımdan sonra arkadaşım Enes Trabzonlu olduğu için akrabaları burada yaşıyor onların yanına geçtik. Burada da baya güzel vakit geçirdik. Neden derseniz hani filmlerde olur ya böyle çay tarlaları ve içlerindeki evler aynı öyle yerlerde konakladık. Bir de bir gece bizi yatıs namazına mütakip tepedeki bir camiinin yanında bulunan küçük bir klübeye götürdü Enes’İn akrabaları. Baya hoş bir ortamdı. Neden derseniz caminin imamı Enes, Enes’İn akrabaları böyle çay ocağıda demlenen çaylarla güzel bir muhabbet ortamı oluşmuştu. 2 günümüzde bu şekilde geçmişti.

Sonrasında gezinin benim açımdan unutulmaz bölümü UZUN GÖL. Neden derseniz yaz döneminde gecelik 800 TL olan bir mini köşkü biz gecelik 150 TL’ye kiraladık ve 2 gece 3 gün burada kaldık. Yok böyle bir güzellik. Manzarası deseniz tüm gün karşısına geçip vakit geçirebileceğiniz, benim gibi tasarımcı iseniz creative yönünüzün coşacağı bir stili olan köşk ve manzaralı bir yerde vakit geçirdik. Yani yaz ayında değilde kış ayında Trabzon’a gittiğimiz için ben çok mutluydum gerçekten.

Geziyi kısaca anlatmaya çalıştım. En üstteki videodan detaylı bir şekilde izleyip aralara yerleştirdiğim görseller ile tüm geziyi gözünüzde canlandırabilirsiniz. Benim açımdan unutulmaz bir 7 gündü. Size de tavsiye ederim. Şimdilik kalın sağlıcakla Allah’a emanet olun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here