Sayfa Başlıkları

Siteyi son dönemde yenilemeye başladım ve her sayfa için sabit bir başlık ve açıklama seçtim, bunları neye göre nasıl seçtiğimi bu yazıda anlatacağım. İlk olarak tüm başlıkları şeçerken sufisözlük isimli kitaptan yardım aldım. Hayykitap’dan Hikmet Anıl Öztekin yazmış. Müspet kelimeler arşivi diye geçiyor.

Anasayfada hiçbir değişik cümle kullanmadım. Daha önce kullandığım cümlede fazlalıkları çıkartıp, saf haliyle bıraktım.

Burak Bayram

Beni tanımak isterseniz; bir mühendislik öğrencisi, tasarımcı, yazar, okçu, gezmeyi seven bir youtube video paylaşımcısı.

Hakkımda sayfasında başlık olarak ‘Velhasılıkelam’ kelimesini kullandım. Bu kelime sözün anlamı manasını gelmekle birlikte cümleyi uzattığınızda ve karşınızdaki kişinin canı sıkılmaya başladığında bu kelime can simidi gibi imdadınıza yetişir.

Velhasılıkelam

Merhaba arkadaşlar, ben Burak Bayram.

Portfolio sayfasıda ise ‘Emek’ kelimesini kullandım. Bu kelime yaptığım tüm çalışmaları karşıladığını düşündüğüm için bunu kullandım. Anlam olarakta bir iş için ömürden harcananlara denir. Alt satır da ‘Nevi şahsına münhasır’ kelime topluluğu ise, kendine özgüdavranış ve karakteri olan demektir. Sonrasında da ‘Lal’ kişi diyorum. Lal, susmuş kişi aslında direk çevirince dilsiz manasına geliyor.

Emek

Nevi şahsına münhasır olan eserler ortaya çıkartmak isteyen lal kişi.

27’den önce 27 sayfasında ’27 before 27′ olarak isimlendirdim. Sayfalardakini direk vermek yerine farklı karşılıklar ile insanları araştırmaya yöneltmek daha güzel ve eğitici olduğunu düşünüyorum. Alt cümlediki ‘Maşuk’ kelimesi aşık olunan kişiye verilen isim. Aslında maddelere maşuk ismini verirken kendimede aşık ismini veriyorum bu cümlede.

27 Before 27

Onlar maşuk, ben aşık.

Blog sayfasında başlık ‘İkra’ yani Kuran-ı Kerim’in ilk ayeti ‘Oku’ demek. Bu kelimeyi adam akıllı anlamadığımız ve uygulamadığımız için bunu kullanmak istedim. Alt satırdaki ‘Bişnev’ ise dinle anlamına geliyor.

İkra

Bişnev! anlatacaklarım var.

Kariyer Sohbetleri sayfasında ‘Yol’ kelimesini kullandım. Bu kelime aslında insanalrın kariyer hayatlarında nasıl bir yol izleidğini betimlemek için düşündüm. Alt satırda kullandığım ‘Mahiyet’ kelimesi bir şeyin görünmeyen özelliği, içyüz, nitelik, vasıf, asıl, esas gibi manalara geliyor.

Yol

Bir iş seçerken dış görünüşüne değil, mahiyetine göre seçmek gerekir.

 

Burak Bayram
İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

Related Stories

Discover

Makarna | Kamp İçin Yemek Tarifleri

Kamp için Yalova, Çınarcıktaydık. Bu sefer biraz daha güzel yemekler yiyelim ve değişiklik olsun...

Üniversitede kendimi nasıl geliştiririm?

Üniversite sınavları geçen haftalarda tamamlandı. Ve üniversiteye başlayacak arkadaşlarımızı hangi üniversiteye gitmem gerekir, üniversiteye...

Netbeans ve Java ile Excel’den Veri Çekmek

Yazıya başlamadan önce belirtmem gerekiyor. Bu anlatımım sadece *.xls uzantılar için geçerlidir. *.xlsx de...

Kendi Çizim Masanı Yap

Çizim yaparken yatay bir yüzey değilde biraz daha açılı bir masa her zaman daha...

Görme Biçimleri

Görme biçimleri kitabı "Görme konuşmadan önce gelmiştir. Çocuk konuşmaya başlamadan önce bakıp tanımayı öğrenir."...

PHP Güncellemesi Gerekli Hatası Çözümü

Wordpress 5.2'yi kurmaya ya da güncellemeye çalışırken bu hatayı aldıysanız PHP sürümünüz eski demektir....

Popular Categories

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here