Uzun süredir aklımda böyle kendimi bir kahrama dönüştürüp bir hikaye ortaya çıkartmak istiyordum ve bunu çizgi romansal formatta yapmak istiyordum ama gelin görünki çizimime güvenmiyordum. Sonrasında bir gün anime izlerken animeyi 2.dakikasında tabletimi elime alıp bodaslama çizim yapmaya başladım ve böylece bu maceramda başlamış oldu. Zaten çoğu güzel şeye adım atmamda böyle anlık kararlar sonucu oluyor. Ve bunları yaparken eğleniyorum.

Her şey güzeldi, çizime başlamıştım. Ama ne var ki çizime çok sapan saçma bir giriş yapmıştım ve olayına nasıl nereye bağlayacağım şu an bile bilmiyorum. O ilk sahneye nasıl nasıl geri dönüş yapabilirim bunu düşünmekteyim şu an. Yani tren istasyonundaki o sahne için uygun bir olay bulmam gerekiyor. Hikayede başrol için ne kadar kendimi düşünsemde bazı konular hali ile gerçek dışı olacak. Mesela ben bu ana karakterimize özel güçler yükleyebilirim. Ama ara sıra gerçek hayatta yaşadığım şeyler üzerinden küçük dokunuşlar yapabilirim. Hikayenin ilerleyen bölümlerdeki konusu tamamen benim o günkü düşünce biçimime ve ruh halime bağlı diyebiliriz.

Çizimi Toshiba portage zt-10 ile yapıyorum. Bu tabletin kendine özel çizim kalemi de mevcut olduğu için çizimleri yapmak kolay oluyor. Çizim için şu anda Toshiba’nın kendi programı olan ve içinde gelen ArcNote for Toshiba programını kullanıyorum. Opaklık ayarını ne kadar sonradan keşfetmiş olsamda şu anlık çizimlerimi baya iyi derecede idare ediyor. En son araştırmalarıda Manga çizimleri için kullanılan bir program bulmuştum. Belki ilerleyen zamanlarda onunla devam edebilirim.

Şu anlık çizebildiğim 3 bölüm mevcut. Tüm bölümleri takip etmek için instagram hesabımdan veya sitemde yer alan Sare sayfasını takip edebilirsiniz. Ayrıca Sare nedir, anlamı nedir gibi sorulara yine Sare‘nin sayfasından ulaşabilirsiniz. Diğer bölümleri en kısa sürede çizmeye devam edeceğim. Özellikle yaz tatilinde baya ilerleme kaydedeceğimi düşünüyorum. Daha fazla uzatmadan, kalın sağlıcakla, Allah’a emanet olun.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here