Burak Bayram Nisan 15, 2019

Son zamanlarda Youtube kanalına hiç içerik hazırlayasım gelmiyor. Bunu son günlerde kendime sormaya başladım. Yani lise zamanımda ürettiğim içerik ile şu an ürettiğim içerik karşılanmayacak seviyede farklı durumda. Bunun sebebi nedir?

Ben şu sonuca ulaştım. İlk içerik üretmeye başladığım zamanlar tamamen insanlara bir şeyler anlatayım ve insanlar bunlardan yararlansınlardı. Son zamanlarda özellikle Udemy olayına girmemle birlikte bu tarz içerik üretmeyi bıraktığımı fark ettim. Ve normal çekimler yapıp onlar üzerinden gitmeye çalışıyorum. Ama onlarda da başarıyı kolay kolay yakalayamıyorum. Çünkü içimden %100 gelmiyor sanırsam. Yani vlog vb. videolarda biraz daha eğlenceli olmak gerekiyor ama ben bu eğlenceli halimi kamera karşısında sergileyemiyorum çok yakınlarımla ancak çok rahat konuşup doğal halimi gösterebiliyorum. Kamera karşısında olmuyor.

 

Benim asıl olayım eğitim setleri hazırlamakmış. Bu eğitim setleri sayesinde yüzlerce insana yardımda bulunabiliyorum. Ve kendimi de mutlu hissediyordum bunları yaparken. Ve bir karşılık beklemeden yapılan yardım hissi bir başka oluyor gerçekten.

Son zamanlarda bu Youtube kanalı ile ne yapsam diye çok düşünmeye başladım. Ve şu karara vardım. Ben ne kadar kamera karşısına çıkıp konuşmak istesem de teknik konuları anlatma olayında da iyiyim. Bu yüzden bu ikisini birleştirip ortaya yeni bir şeyler çıkartma hedefim var.

İnşallah güzel sonuçlanır.