Son zamanlarda Youtube kanalına hiç içerik hazırlayasım gelmiyor. Bunu son günlerde kendime sormaya başladım. Yani lise zamanımda ürettiğim içerik ile şu an ürettiğim içerik karşılanmayacak seviyede farklı durumda. Bunun sebebi nedir?

Ben şu sonuca ulaştım. İlk içerik üretmeye başladığım zamanlar tamamen insanlara bir şeyler anlatayım ve insanlar bunlardan yararlansınlardı. Son zamanlarda özellikle Udemy olayına girmemle birlikte bu tarz içerik üretmeyi bıraktığımı fark ettim. Ve normal çekimler yapıp onlar üzerinden gitmeye çalışıyorum. Ama onlarda da başarıyı kolay kolay yakalayamıyorum. Çünkü içimden %100 gelmiyor sanırsam. Yani vlog vb. videolarda biraz daha eğlenceli olmak gerekiyor ama ben bu eğlenceli halimi kamera karşısında sergileyemiyorum çok yakınlarımla ancak çok rahat konuşup doğal halimi gösterebiliyorum. Kamera karşısında olmuyor.

Benim asıl olayım eğitim setleri hazırlamakmış. Bu eğitim setleri sayesinde yüzlerce insana yardımda bulunabiliyorum. Ve kendimi de mutlu hissediyordum bunları yaparken. Ve bir karşılık beklemeden yapılan yardım hissi bir başka oluyor gerçekten.

Son zamanlarda bu Youtube kanalı ile ne yapsam diye çok düşünmeye başladım. Ve şu karara vardım. Ben ne kadar kamera karşısına çıkıp konuşmak istesem de teknik konuları anlatma olayında da iyiyim. Bu yüzden bu ikisini birleştirip ortaya yeni bir şeyler çıkartma hedefim var.

İnşallah güzel sonuçlanır.

İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

3 YORUMLAR

  1. Aslında izleyiciye samimiyetinizi ,içtenliğinizi, iyi niyetinizi o kadar çok yansıtıyorsunuz ki daha önce hiç doğal gözükmediğinizi şahsım adına düşünmemiştim. Ve eminimki bir çok takipçiniz benim gibi düşünüyordur. Hatta eğitim videolarınız beni o kadar büyük bir yükten kurtarmıştı ki bir gün ilk defa tanımadığım biri için yani size dua etmiştim.🙂 Kariyer sohbetleri kısmı da oldukça motive edici ve ileriye dönük planlarımda bana çok yardımcı olmuştu. Bence tüm gayretinizle bizler için çok daha farklı ve faydalı videolar ile ileriki zamanlarda karşımıza çıkacaksınız. Ve son olarak udemyde bir öğrenciniz olarak web tasarım ve kodlama ile ilgili eğitim videosu hazırlarsanız beni çok mutlu edersiniz. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here