Microsoft Student Partner Programı

2
11

Microsoft Student Partner programını tanımlamak için şuradaki Behice Hocamın yazdığı yazıdan bir alıntı yapacağım. Ve şu an daha öncesinde MSP olan ama şu anda Microsoft çalışanı olan eski MSP’lerin size MSP’liği anlattığı videoyla baş başa bırakıyorum.

Üniversite öğrencilerine kariyer ve eğitim fırsatı sunduğumuz ve 110’dan fazla ülkede uygulanan MSP (Microsoft Student Partner) programında yeni dönem başlıyor! Yarının teknoloji liderlerini yetiştirdiğimiz programda bugünden yarını düşünen, hayallerini teknolojiyle, teknolojiyi hayalleriyle zenginleştiren, bilişime meraktan öte tutkuyla bağlı, çözüm odaklı, hızlı, araştırmacı, çözüm odaklı, ve kendine liderliği yakıştıran üniversitelilerle buluşuyoruz. Aramıza katılmak, bilişim dünyasında bir fark yaratmak istiyorsan o zaman okumaya devam et.

 

 

Microsoft Student Partnerlik ile ilgili aklınıza gelebilecek birkaç soruya bu kısımda cevap vermeye çalışacağım. Eğer aradığınız sorunun cevabı burada yoksa yorum bölümünden bana sorularınızı iletebilirsiniz.

MSP’ler maaş alıyor mu?

-Hayır

 

MSP’lerin görevleri nelerdir?

– Microsoft Stundent Partners olmaya hak kazanan öğrenciler, okullarında teknoloji dünyasının elçisi, Microsoft’un öğrenci partneri olacak MSP’ler, tüm öğrenci kulüpleri ile teknoloji alanında çalışıp liderlik görevini üstlenirlerken, üniversite arkadaşları ile Microsoft arasında iletişim kuracak ve bu sayede teknolojiye ilişkin kapsamlı bilgilerini ve tutkularını diğer öğrencilerle paylaşabilecekler.

 

MSP’lik bana ne kazandıracak?

-Bu soruyu kişisel cevaplayacağım. Emin olun çok şey kazandıracak. Mesela öyle bir çevreniz olacak ki üniversite döneminde bile çok büyük şirketlerden insanlarla tanışıp, konuşma ve fikirlerinizi sunma imkanı yakalayabileceksiniz. Üniversite döneminde başlayarak iş sahibi olma imkanı da yakalayabilirsiniz. Gerçekten iyi çalışıp, kendinizi güzel bir şekilde ifade edip ve fırsatları değerlendirirseniz bu programın çok güzel sonuçları olduğunu göreceksiniz. (Tabi birde okulda “Ben Microsoft Student Partnerim” diye geçinebiliyorsunuz 😀 ) En son olarak gerçekten çok güzel arkadaşlıklar kuracaksınız buna inanıyorum 🙂

 

MSP olduğumda Microsoft’ta işe başlamam garanti mi?

-Bu sorunun garantili bir cevabı yok maalesef. İlk olarak Microsoft’ta açık bir pozisyon olması lazım. İkinci olarak siz gerçekten çalışkan biri misiniz ve bu pozisyona uyuyor musunuz sorusu var.

 

MSP olmak için Bilgisayar Mühendisi olmak zorunlu mudur?

-Bilgisayar Mühendisi olmak zorunlu değil ama Mühendislik ve teknoloji alanına yakın bölümlerden öğrenci seçimi oluyor genelde.

 

MSP olmak için ne kadar şansım var?

-Herkesin ne kadar varsa seninde o kadar. Bu konuda “Ben olamam, beni seçmezler” diye düşünürsen baştan kaybedersin. “Benim üniversitem A üniversitesine, B üniversitesine göre sıralaması çok düşük” diyede düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz. Emin olun MSP programında çok çeşitli illerden, çok farklı üniversitlerden öğrenci seçiliyor. Sizin tek yapmanız gereken umutsuz omadan umutla birlikte ilerlemek. Denemek sizi öldürmez bunu unutmayın.

 

 

Tamamdır. Çok pis gaza geldim nereden başvuruyorum, nasıl ilerliyoruz kısmına geldiysen ilk olarak seni Behice hocamın yazdığı yazıya davet ediyorum. Sonrasında alt kısımda senin için bir grafik hazırladım. İşinize yaraması dileğiyle. Ayrıca başvuru formuna direk olarak bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Microsoft Student Programı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here