Burak Bayram Ekim 17, 2017

Lütfen yorumlara sizinde aklınızdan çıkmayan bir filmi not düşünde bende izleyecek bir şeyler bulayım 🙂

Bu yazımda sizin için gerçek manada beğendiğim, beni az da olsa etkileyen filmleri paylaşmak istiyorum. Öyle uzatarak değilde bir fotoğraf, kısaca konu ve film ismini verip geçeceğim. Ve her zaman güncellemeye çalışacağım bu başlığı. Devamlı elinizin altında bulunsun ki canınız gerçekten çok sıkılırsa bakabilecek bir yeriniz olsun 🙂

3 Aptal “3 Idiots”

Bu film Aamir Khan’nın benim için en iyi filmi diyebilirim. Film Hindistan’ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatırken eğitim sistemini eleştirmektedir. Filmden küçük bir kesit.

IMDB Puanı: 10/8.4


Akıl Oyunları “A Beautiful Mind”

Akıl Oyunları, Nobel ödüllü Amerikalı matematikçi John Nash’in hayat hikâyesini anlatan, yönetmenliğini Ron Howard’ın yaptığı 2001 yapımı biyografik dram filmi. Buyrun filmin sonuna.

IMDB Puanı: 10/8.2


Kör Nokta “The Blind Side”

Film kısaca babasını hiç tanımamış ve anneside uyuşturucu bağımlısı olan bir çocuğun bir aile tarafından evlat edinilip Amerikan futbolunda efsane olması ile ilgili. Fragmanı buradan izle.

IMDB Puanı: 10/7.7


Can Dostum “Good Will Hunting”

Zehir gibi bir Matematik dehası çocuğun Hardvardlı bir profesör tarafından keşfedilip bir psikolog ile hayatının değişmesini konu alıyor. Sevdiğim bir kesit 😀

IMDB Puanı: 10/8.3


Sıkıysa Yakala “Catch Me If You Can”

Bu elemanı kafasını çok iyi bir şekilde kullanmasından dolayı seviyordum. Analizi çok iyi yapıyor ve denemekten korkmuyor. Tabi sahtekarlık yapması güzel değil. Burada örnek almanız gereken nokta kafasını çok iyi bir şekilde kullanması olmalıdır. Fragmana buradan göz atabilirsiniz.

IMDB Puanı: 8.5


Yıldızlar Arası “Interstaller”

Süper bir bilim kurgu. Fiziğin bu denli eğlenceli geleceğini düşünmezdim. Çok iyi hatırlıyorum sinemadan çıkınca eve gidip fizik çalışmaya niyetlenmiştim. Fragmanı sizi bekler.

IMDB Puanı: 8.8


Zindan Adası “Shutter Island”

Ne oluyor kardeşim? diyebileceğiz bir film. Bu adamın oyunculuğu gerçekten hoşuma gidiyor. Düşünmenizi sağlayan güzel bir film. Fragmana buradan göz atabilirsiniz.

IMDB Puanı: 8.1


Özgürlük Yazarları “Freedom Writers”

Öğretmen dediğin böyle olur dediğim film oluyor kendisi. Bu filmi gördükçe şu aklıma geliyor.

IMDB Puanı: 7.5