İlk olarak bu yazıyı neye dayanarak yazdığımı açıklayayım. 2017 yazında 15 günlük bir Interrail gezisi düzenledik ve ben bu gezide herşey dahil sadece 25 Euro harcayarak geri döndüm. Bunun üstüne dilim döndüğünce bir yazı yazmaya çalışacağım.

Bu Interrail yolunda ilk adımımızı 2017 yılının ilk aylarında TAÇ şirketinin düzenlediği neden interraile gitmek istiyorsunuz yarışması ile attık. Neydi bu yarışma? Bu yarışma Interraile gitmek için nasıl bir hayaliniz var gibi bir soru idi. Bu yarışmaya kendi gidiş sebebinizi ve 2 arkadaşınızın ismini yazıp gönderiyordunuz. Ben de fikir olarak daha öncesinde bir Kars & Doğu Ekspresi gezisi düzenlemiştik. Bu gezide de güzel bir sinematik bir video hazırlamıştık. Bu tarz bir video hazırlamak istiyorum dedim başvuru formunda. Ve aradan geçen 5 ay sonunda bize 1. olduk diye bir mail geldi. Ve hikayemiz biraz orada başlamış oldu aslında.

Kars & Doğu Ekspresi isimli videomuz;

Bu 1.olma sayesinde, 1.sınıf 3 kişilik 15 günlük globalpass bileti yani 15 günlük, 5 gün, trenle seyahat hakkı kazanmış olduk. Yani Avrupa içini ücretsiz bir şekilde halledecek para kısmından kurtulmuş olduk. Bunun için TAÇ şirketine teşekkür ediyoruz.

Şimdi gelelim ücretsiz uçak bileti olayına;

Uçak biletleri için sponsor bulma olayımız baya hızlı oldu. 2016 yazında Microsoft’ta Açık Akademi Yaz Okulu isimli staj programında bir sunum yapan ve arkadaşlarıma kartvizitini veren Mehmet Nane yani Pegasus’un genel müdürüne çok teşekkür ediyoruz. Olay şu şekilde gerçekleşti. Ben mail adresini alıp böyle böyle dedim. Videolar hazırlıyoruz. Size de bu konuda videolar hazırlasak bize sponsor olur musunuz diye Mehmet Nane’ye mail attık ve aradan yarım saat geçmeden bizi bu işlerden sorumlu kişiye yönlendirdi ve 1 gün içinde 3 kişilik İtalya Roma’ya gidiş ve 3 kişilik Almanya Hamburg’tan dönüş bileti kesildi. Görüp görebileceğiniz en hızlı sponsorluğu ben burada gördüm diyebilirim.

Ve size bu Pegasus sponsorluğu olayı ile ilgili bir şey daha anlatayım. Ben tam Hamburg’a gideceğim zaten G20 zirvesi Hamburg’da yapılıyordu ve ortalık fena karışmıştı. Yakma yıkma olayları filan. Hemen Pegasus’un sitesine bakıp son 24 saatten az bir vakit kalmıştı ve bileti değiştirip Stuttgart’a alabilir miyim diye bir bakayım dedim. Doğal olarak yüksek bir değiştirme ücreti çıktı. Ben şansımı deniyim deyip Pegasus’ta sorumlu kişiye mail attım. Böyle böyle bileti Stuttgart’a aldırma gibi bir durumumuz olabilir mi diye? Ve yine 30 dakika geçmeden hemen dönüş sağladılar ve bileti değiştirdiler. Gerçekten Hem o yetkiliye hem Mehmet Nane‘ye böyle güzel sponsorluklarından dolayı çok teşekkür ederim.

Interrail için hazırladığımız Vloglar; (6 adet video içeriyor.)

Gezide kullandığım paraya gelince cash olarak yanıma 300 Euro ve bankayada 300 küsürat Euro koyarak yollara düştüm. Gezi sonunda akrabalarıma uğrayıp İstanbul’a öyle döndüm. Benim fnalde 25 Eurom kalmıştı ama akrabalarım öyle harçlıklar verdiki geldiğim parayla geri dönmüş oldum. Bu da yiğen sponsorluğu oldu ama oldu yani. Zaten onlara ne kadar teşekkür etsem az beni çok güzel şekilde ağırlayıp, yedirip, içirip, gezdirdiler. Çok çok teşekkür ederim.

Kısacası sadece 25 Euro ile Avrupa turu bu şekilde oldu.

Genel gezi videomuz;

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here