Speed art videosu için koca Canon 600D’yi çıkartıp kullanmak zor gelince neden telefonla kayıt almıyorum dedim? Sonrasında tripotu kullanabilirim ama telefon için bir tutacak yok, internette kesin vardır sipariş vereyim diye düşündüm. Sonrasında kendim niye yapmıyorum bunu evdeki parçalar ile dedim ve koyuldum işe. Evde eskiden aldığım gereksiz eşyaları atmayıp yatağın altına topladığımdan her türlü araç ve gereci yapabiliyorum diyebilirim.

İlk önce tahtadan bir şeyler yapabilir miyim diye biraz düşündüm. Sonrasında işi zorlamaya gerek olmadığını düşünerek 2 adet dikdörtgen şeklinde kestiğim mukavvayı birbirine yapıştırdım. Sonrasında tripotun bağlama aparatına uygun ortasında bir delik açtım. Böylece 5 cm yüksekliğe 9 cm genişliğe sahip bir dikdörtgenim oldu.

Bu aşamadan sonra Aliexpress’ten sipariş ettiğim ama hiç kullanmadığım ortası delik ve kenarında da bir kısmı kesilmiş bir plastik kutu buldum. Bu kutuyu da telefonun kamerası dışarı gelecek şekilde mukavvanın üstüne sıcak silikon ile yapıştırdım. Yine aynı şekilde tripotun aparatıda diğer kısımdan çıktığı ve ilerde üst yüzey de aşınma olmasın diye tripota ait demir kısmı sıvı yağla yağlayıp (sıcak silikon onun şeklini alsın ama yapışmasın diye) sıcak silikonla üst kısmı tamamen kapattım. Ve kuruduktan sonra el yapımı telefon tripot aparatım hazır olmuş oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here