Blog Nasıl Yazılmalı?

0
6

Aslında bu yazıya her pazartesi nasıl blog yazısı yetiştirmeye çalıştığıma alakalı bir yazı yazacaktım ama yazı kısa olacağı için içine blog yazısı nasıl yazılmalı diye bir bölüm daha ekleyeyim dedim. Blog yazmak size ne kazandırır? İlk olarak yazma kabiliyeti tabii ki. Sonrasında kelimeleri düzgün kullanma bilinci. Çünkü hatalarınızı bulmak isteyen insan sayısı çokça oluyor. Noktalama işaretlerinin kullanımı. Ben lisede filan bu kadar noktalamalarda hata yapmamaya özen göstermiyordum. Yani şu anda TDK’yı okul zamanlarımdan çok kullanıyorum. Şu kelime nasıl yazılıyor? Eklerin kullanımı nasıldı? Çünkü ortaya güzel bir şeyler çıksın istiyorsunuz ve güzel olsun istiyorsunuz.

Blog yazısı nasıl olmalı derseniz. Can sıkmamalı ve ilgi çekici veriler ve bilgiler kullanılmalı ve içten olmalı sanırsam. Çok ciddi yazmak veya okumak benim hoşuma gitmiyor. İnsanlarından öyle düşündüğünü düşünüyorum. Bunun dışında bolca görsel kullanın, can sıkıcı derecede değilde böyle o anı anlatan veya sizin duygunuzu anlatacak gifler olabilir. Gifleri buradan bulabilirsiniz.

En başta da dediğim gibi imla hatası yapmamaya dikkat edin. Tabii ki ben bu yazıda bile hata yapmış olabilirim. Ama elimden geldiğince hatalardan kaçınmaya çalışıyorum. Hatalardan kaçınmak için yazıyı yazdıktan sonra en az 1 defa okumaya çalışın. Hatalarınızı kolaylıkla görebilir, eksik yazdığınız harfleri görebilir ve düzeltmeler yapabilirsiniz.

Kısacası özgün olun, kendiniz olun, doğal olun yazarken. Şimdilik bu kadar kalın sağlıcakla, Allah’a emanet olun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here