İlk önce müziği açın sonra okumaya başlayın 🙂

En son yazımı yayınlıyalı 4,5 ay olmuş. Şimdi yeni bir yazı ile karşınızdayım ve bu yazı biraz büyüdüğümü hissettiriyor. 22 yaşındaydım sanırsam 27’den önce 27 diye bir liste hazırladım. Yani 27 yaşından önce yapılacak 27 şey. Ve geçtiğimiz 5 Ağustos’ta 27 oldum. Ve bu listenin sonuna gelmiş olduk.

27 maddeden 12+1 ‘i tamamlamış bulunuyorum. Yani yarısını tamamlamış olmuşum. Bence güzel bir oran, geçmişi gözden geçirdiğimde. Tabii ki 27 yaşıma girdim diye listede yapmadıklarımı tamamen boşladım diye bir şey yok. Onları da yapmayı planlıyorum ama artık bir zaman ve listeye bağımlılığım yok aslında.

Ama bu süreçte bir hedef listemin olması güzeldi. Şu anda da bazı hedeflerim var. Ama 20’li yaşların başına oranla biraz daha değişik bir bakış açım oluştu diyebiliriz. Bundan sonraki hayallerimi gerçekleştirmek için belli bir zaman aralığına ihtiyaç duymuyorum da diyebiliriz. Gerçekleşek olan hayal veya istek zamanı geldiğinde gerçekleşecek. Bu yarın da olabilir, bir sene sonrada olabilir, 35 yaşında da.

Yaşınız gençken böyle listeniz olması sizin için de güzel olabilir. Bazen tembellik durumuna düştüğümde bu maddelerden birini seçip bu maddeyi nasıl gerçekleştiririm diye araştırmam bile bana çok şey öğretti. Ama hiç bir zaman bu maddeler %100 önemli moduna da girmedim. Burada yazan maddeler dışında neler gerçekleştirmiştirim Allah bilir. Bu listede yer alan hayaller, kafamdaki hayallerin çok küçük bir dilimi olarakta düşünebiliriz.

İşin özüne gelirsek hayaliniz olsun. Başarmak istediğiniz bir amacınız olsun. Amaçsızca ortalıkta dolaşırsanız…

Kalın sağlıcakla. Allah’a emanet olun!

İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here