Bu blog biraz günlük gibi bir şey olmaya başladı benim için. Başlığı bir şeyler diye atmamın sebebi aslında buraya rastgele bir şeyler yazacak olmamdan kaynaklı. 

Şu sıralar bilmiyorum tüm sınavlar vs. üst üste gelmesinden midir nedir hiç bir şey yapasım gelmiyor. Normalde ben bu gibi durumları bir gün içinde çözerdim ama şöyle bir durum var. Hali hazırda toplanmış işlerim olurdu tek oturuşta hepsini hallederdim bu seferkileri halledemiyorum. Yani vakit var daha halledilmelerine. Mesela normal üniversite sınavlarım yaklaştı, 4 bitirme projesi var, bugün bittiler ama açıktan okuduğum ikinci üniversite sınavları vardı. Normal yetiştirmem gereken freelancer tasarımlar var, bir taraftan yapmam gereken 3-4 tane kişisel işler var ve bunlarda bitmedi. Bunun dışında yapmak istediğim zilyon şey olup hiçbirinin başına oturmuyor oluşum beni rahatsız ediyor. 

Aslında düzenli olarak yapacaklarımı yapmış olsam bu kadar işleri sıkıştırmasam böyle hiçbir şey yapmama duygusu oluşmaya bilirdi. Şimdi hakkımı vereyim ne kadar bir şey yapmıyorum desem de son an gelince her şeyi bitirip teslim ediyorum. Belki biraz gecikmeli yapıyor olabilirim ama yetiştiriyorum. Asıl sorun bu kadar hızlıca halledebileceğim işleri neden son dakikaya bırakıyor olmam. Bazen kafam o kadar dolu oluyor ki insanlara söz verdiğim işleri bile unutuyorum. Bunları ben bir yerlere not alsam da not aldığımı da unutuyorum.

Kısacası benim burada çıkardığım sonuç kendimi bir plana oturtmam gerektiği. İkinci olarak nefs kontrolünü daha sıkı dizginlemem gerektiği. En son ve önemli olan ise bugünün işini yarına bırakmamak gerek olduğunu öğrenmiş oldum.

Sizinde bu tarz çıkmazlarınız olabilir. Bu yazdıklarım aslında o kadar önemli şeyler değil ama benim kendimi geliştirip ilerlemem de şu kısa dünya hayatında 1 haftamı duraksatması tamamen bir hiç bir şey yapmayan olarak yaşamama vesile olması benim açımdan can sıkıcıydı. İnşallah bundan sonra bir düzene girip şu Aralık ve Ocak ayını temizleyip yeni bir sayfanın ilk satırlarını yazmaya başlarım. 😀

Sanırsam şimdilik bu kadar. Kalın sağlıcakla. Allah’a emanet..

İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here