“Hello guys i am Burak Bayram

 

Who am i? i have 400 tutorial about design, coding and like this subjects to Youtube. I love travel and i record some videos about this travels for publish on my Youtube channel tubiI published a book about Youtube in November 2016. Someone who likes to throw arrows and have  archery license. Someone who studying computer engineering. Someone who try for special design for yourself and someone who likes make design.  Also he is intern to @Microsoft.

After all that

 

if make a list about what will i do. I have a list. i have time to 4 August 2020 to 23:59 for to finish this list. But there are so important three matter for me. Travel to Silicon Valley, Interrail and World Travel.

 

Three important places i want to go

 

Bu kısım benim 27 listem dışında kalan bölümlerle alakalı. İlk olarak Japonya’yı çok merak ediyorum. Adamlar dünya dışı varklılar gibi geliyor bana. Ayrıca anime kültürleri başlı başına kendilerini çok enteresan kılıyor.

 

Ve iskandinav ülkeleri, çok güzel geliyor oralar bana; doğasal güzellikleri, dağları ve kutup ışıkları hepsini görmek güzel olacaktır.

 

Ve son olarak liste dışında bulunan Hindistan ve çevresi. Çok rengarenk ve insanların yaşam biçimlerinin dikkatimi çektiği yerler. Bunları gerçekleştirmek şu an benim için hayal ama gerçekleştiğinde gerçeklerim olacak ve çok güzel olacak inşallah 🙂

 

Get out of way, for not to escape from life, rather for do not miss life!