Bu tarz yazıları aslında kendim için, hatırlamak için yazıyorum. Bu yazı olaylarını hep şu Doğadaki insanı izlerken yazasım geliyor. Serdar abinin hem anlatımında hem sesinde insanı dinlendiren, kafamı rahatlatan bir şeyler var ama bu nedir bende bilmiyorum. TRT Haberdeki bu programı izlerken Serdar abinin doğada gezmesi gezme duygumu coşturuyor. Baltayla veya bir bıçakla bir odunu oyması veya şekillendirmesi kreatif yönümü coşturuyor. Kimseyle açık açık paylaşmadığım şu Birlikte Yapalım benim kreatif yönümü temsil ediyor aslında. Şu anda bir taraftan yazarken bir taraftan da Doğadaki İnsanı izlemeye devam ediyorum. Şu anki ekran;

Şimdi gelelim asıl konumuza bu yazıyı yine kendime not düşmek için yazıyorum. Sene başında kendime bazı notlar düşmüştüm. O notlara da buradan bakabilirsiniz. Bazılarını tamamlamışım. Bazıları yarısında. Bazılarını hiç ellememişim bazılarını ise bu sen içinde gerçekleştiremeyeceğimi biliyorum 🙂

Kendime her sene ders çıkartıyorum bu maddeler sayesinde, 2017’ye girdiğimizde de böyle bir madde listesi oluşturmuştum. Allah nasip ederse bu senede böyle bir liste hazırlayacağım. Çünkü kısa vadede planlarınız olabilir, bunun üstüne ben senelik planlarda yapıyorum ve uzun vadeli hayallerimde var tabii ki. Ne kadarını gerçekleştirebilirim, nasıl ilerlerim bilmiyorum ama Allah büyük elbet bir şeyler olacak. Allah çalışana karşılığını verir bunu bilir böyle yaşarım. Ben bu satırları yazarken Doğadaki İnsanın 151. bölümü de bitti ve şu anda 152. bölümü açtım.

Konumuza dönecek olursam 2019’a iki ay kalmışken bu maddelerden hangilerini gerçekleştirebilirim diye şöyle bir göz atıp kendimi sorgu suale çekiyorum. AYnı şekilde sizde belli zaman aralıklarında ben ne yapıyorum nere doğru gidiyorum diye kendinizi bir sorgulamanızı öneririm. Zaman akıyor. Yani o kadar hızlı geçiyor ki anlamıyorum. Şu dünyada en değerli şey vaktiniz. Oyunlar vb. şeyler ile vaktinizi öldürmeyin derim.  Hayat kızgınlık, küslük vs. için çok kısa ciddi diyorum.

(“**Yine araya giriyorum ama bazen izlediğim şeye dalıyorum. Serdar abi yine çok güzel konuştu. Çok hoşuma gitti. Ormana gidip kamp yapıyoruz değil mi? Eyvallah sakinleşiyoruz. Çok güzel oluyor ama abi şu pisliklerinizi toplayın. Közleri vs bir şekilde tamamen söndürüp yok edin. Ateş için oluşturduğunuz taşlarını ormanın içinde bulduğunuz yerlere yeniden atın. Sanki oraya hiç uğramamışsınız gibi bırakın ve öyle gidin. Neden gidip her nimetinden faydalandığınız doğanın içine edip dönüyorsunuz. Bakın, yapmayın. Böyle yapan insanlar, yapmayın.**”)

Bu arada site için çok güzel bir giriş sayfası yapma düşüncem var. İnsanlara daha güzel bir şekilde sunum yapmak, daha fazla yardımcı olmak adına daha güzel içerik üretmek istiyorum. Bunlar için çok fazla vaktim olmuyor ama elimden geleni yapmaya çalışacağım.

O zaman şimdilik yazacaklarım bu kadar. Ortaya karışık bir şeyler yazdım ama eğer bunu okuyanınız varsa selam olsun. Kalın sağlıcakla, Allah’a emanet olun. 🙂

İnsan kendini nasıl anlatır ki. Dışarıda olmaktan, kamp yapmaktan zevk alan ama gelin görün ki bilgisayar mühendisliği bölümünde yer edinmiş o yüzden bilgisayar başında da çokça vakit geçirmesi gereken. Tasarıma ilgi duyan. Üretmeyi seven ve üreten insanlarla takılmayı seven bir Allah'ın kulu diyebilirim.

4 YORUMLAR

  1. Değerli mühendis arkadaşım ben şuan da Çanakkale’de bilgisayar öğretmeni okuyorum senden bir tavsiye almak için bu mesajı yazıyorum Anadolu lisesinden mezunum ama bilgisayar öğrenmek istediğim için bölümü bitirmek istiyorum ama bir programlama hocamız var kendi öğrendiği şekilde bize öğretmeye çalışıyor c# dilini nasıl öğrenmeliyim bana bir yardım edersen çok güzel olur değerli kardeşim Allah hepimizin yolunu açık etsin inşallah l……

    • Merhaba Timuçin, aslında şu devirde öğrenmek çok kolay sadece oturup çalışmak ve pratik yapmak gerekiyor. Udemy’de bu konuda çok fazla Türkçe kaynakta bulunuyor. Eğer ücret vermek istemiyorum diyorsan Youtube’da da buna eşdeğer bir çok video eğitim serisi bulunuyor. Sadece biraz araştırmak ve başında vakit geçirmek seni istediğin yere götürecektir. Kal sağlıcakla. Amin 🙂 Allah’a emanet..

  2. Kış günlerinin gelmesiyle birlikte sıcacık odalarımızda hayatlarımızı sürdürürken ah o eski günler diyerek , yine bir “Doğadaki İnsan” Dağ Evi bölümünü izledim. (Dağ Evi bölümü, çünkü her soğuk havalarda bu bölüm aklıma gelir.) Bu bölümü izlerken gözlerimi kapatıyorum ve kendimi dışarıdaki soğukla beraber Dağ Evi bölümündeki sobanın yanında düşünüyorum ve bunu hissediyorum. Hissediyor olmamdaki en büyük etkinin, arkadan çalan müziğin olduğunu düşünüyorum.

    Doğadaki İnsanı izledikten sonra bu yazıya denk geldiğim çok güzel oldu.

    Aleyküm Selam… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here